Tajemniczy list. Wielka miłość, a w tle konflikt polsko-niemiecki. Czy powstańcowi uda się odnaleźć ukochaną? Na pewno nie bez pomocy graczy - uczestników wyjątkowej gry miejskiej, jakiej na Śląsku jeszcze nie było. Od dziś można zapisywać się do udziału w II Metropolitalnej Grze Miejskiej organizowanej przez Metropolię „Silesia".
Temat tegorocznej kolejnej gry metropolitalnej został wybrany nieprzypadkowo. W tym roku obchodzimy okrągłą 90 rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski. W ubiegłym roku w pierwszej Metropolitalnej Grze Miejskiej „Na tropie Roba" poszukiwaliśmy zagubionego robota. Tym razem cofniemy się w czasie, by wziąć udział w wyjątkowej przygodzie związanej z okresem Powstań Śląskich. Osią fabularną będzie poszukiwanie przez pewnego powstańca jego zaginionej ukochanej na tle rozdartego przez wojnę i politykę Górnego Śląska. Tylko dzięki pomocy graczy Franciszek będzie mógł odnaleźć swoją ukochaną.
Gra podzielona jest na cztery etapy. W dwóch pierwszych gracze będą wykonywać zadania na terenie poszczególnych miast Metropolii „Silesia", zdobywając wiedzę o tych miastach oraz o Powstaniach Śląskich. W kolejnych dwóch etapach - ściśle już powiązanych z fabułą - gracze będą śledzić losy powstańca i jego ukochanej na przestrzeni kolejnych powstań śląskich.
W I etapie odwiedzimy Rudę Śląską i Chorzów - etap ten już 19.05. II etap obejmie z kolei Gliwice - Bytom - Piekary Śląskie, III Etap rozegra się w Katowicach, a IV wraz z wielkim finałem na terenie Świętochłowic. Miejsce finału również zostało wybrane nieprzypadkowo. W Świętochłowicach powstaje nowoczesne Muzeum Powstań Śląskich. - Każda kolejna gra ma nie tylko bawić, ale również uczyć. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć uczestnikom gry trudną historię Śląska z początku XX wieku. Mam nadzieję, że będzie to świetna lekcja historii - podkreśla przewodniczący GZM, Dawid Kostempski.
Udział w grze jest bezpłatny! Zapisy już wystartowały - można zgłaszać 2- i 3-osobowe drużyny zarówno do całej gry, jak i do poszczególnych etapów. W każdym z nich przygotowaliśmy miejsce dla 80 drużyn. Warunkiem udziału jest obecność w drużynie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby. Wystarczy wysłać maila z imionami, nazwiskami, wiekiem i telefonem kontaktowym drużyny na adres e-mail: [email protected]
Dla najlepszych graczy mamy przygotowane wspaniałe nagrody: czytniki e-book, odtwarzacze mp 4, aparaty cyfrowe i specjalnie zaprojektowane koszulki II Metropolitalnej Gry Miejskiej.
Pierwsza Metropolitalna Gra Miejska obyła się jesienią ubiegłego roku. Przez prawie miesiąc ponad 90 osób z 22 drużyn poszukiwało ROBA, robota zaproszonego wraz z profesorem Andrzejem Rawą przez władze Metropolii „Silesia". Po długich poszukiwaniach, po rozwiązaniu przez uczestników szeregu zadań, uczestnikom gry udało się w końcu odnaleźć niesfornego robota. Czy tym razem uczestnikom gry również trudno będzie odnaleźć narzeczoną powstańca? Tego dowiemy się już niebawem, pod koniec maja br.
Chorzów – najstarsze demograficznie miasto wojewódzwtwa śląskiego; miasto na prawach powiatu położone na Wyżynie Śląskiej na obszarze Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. W przeszłości jego gospodarka związana była ściśle z przemysłem węglowym i hutniczym, obecnie - w związku z zamknięciem wielu kopalni i ograniczeniem zakresu działania hut stali, te filary przemysłu nie odgrywają już wiodącej roli w gospodarce miasta. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola