Belka
Wtorek, 13 Listopada 2018   imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ku pamięci policjantów II RP

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla oraz przed Grobem Policjanta Polskiego na dziedzińcu KWP w Katowicach odbędą się obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, upamiętniające ofiarę ponad 6 tys. policjantów, żołnierzy i funkcjonariuszy służby więziennej II Rzeczpospolitej. Uroczystość związana będzie także z 25 rocznicą utworzenia i poświęcenia Grobu Policjanta Polskiego. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, Komendy Głównej Policji i kierownictwo KWP w Katowicach.

Pełna treść wiadomości na: chorzow.slaska.policja.gov.pl/ka5/informacje/wiadomosci/241886,Ku-pamieci-policjantow-II-RP.html
chorzow.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: chorzow.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Chorzów – najstarsze demograficznie miasto wojewódzwtwa śląskiego; miasto na prawach powiatu położone na Wyżynie Śląskiej na obszarze Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. W przeszłości jego gospodarka związana była ściśle z przemysłem węglowym i hutniczym, obecnie - w związku z zamknięciem wielu kopalni i ograniczeniem zakresu działania hut stali, te filary przemysłu nie odgrywają już wiodącej roli w gospodarce miasta.

Główną atrakcją miasta jest Stadion Śląski - miejsce najważniejszych wydarzeń sportowych i artystycznych, oraz „ELKA” najdłuższa i jedyna w Europie nizinna kolejka linowa.

Przez Chorzów przebiega droga krajowa nr 79 Katowice–Bytom oraz autostrada A4 Kraków-Katowice-Wrocław, w niedalekiej okolicy znajduje się także lotnisko w Pyrzowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola