Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie zaprasza

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie zaprasza

Fragmenty rafy koralowej, kapelusz z Australii, muszle małży, wypchany niedźwiadek baribal, kurtka ze skóry węży dusicieli, kolce jeżozwierza, nalewki z wężem, skóra wilka – takie autentyczne egzotyczne pamiątki będzie można zobaczyć w śląskim Ogrodzie Zoologicznym (promenada gen. Jerzego Ziętka 7, 41-501 Chorzów).

Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z sekcją dydaktyki śląskiego Ogrodu Zoologicznego po raz kolejny organizuje wakacyjną akcję edukacyjną.

Zapraszamy

w najbliższą sobotę (11 sierpnia)

do stanowiska na wolnym powietrzu,

w pobliżu pawilonu ze słoniami.

 

Jednym z głównych zagrożeń dla przetrwania wielu gatunków egzotycznych zwierząt i roślin jest nielegalne i niekontrolowane odławianie ich z natury. Nalewki wężowe, wyroby ze skóry węży i krokodyli, popielniczki z muszli małży, biżuteria z kości słoniowej – turyści nie mają świadomości, że każda z tych pamiątek oznacza poważną ingerencję w świat przyrody i staje się przyczyną do wyginięcia wielu gatunków roślin i zwierząt.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć okazy roślin i zwierząt chronionych zgodnie z Konwencją CITES. Z egzotycznych podróży lepiej przywieźć piękne zdjęcia i wyjątkowe wspomnienia, aniżeli kłopotliwe pamiątki wykonane z gatunków dzikiej fauny i flory zagrożonych wyginięciem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywóz okazów chronionych gatunków, w tym również ich części oraz przedmiotów z nich wykonanych, bez odpowiednich zezwoleń, jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Warto przypomnieć, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.

, Źródło artykułu: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Chorzów – najstarsze demograficznie miasto wojewódzwtwa śląskiego; miasto na prawach powiatu położone na Wyżynie Śląskiej na obszarze Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. W przeszłości jego gospodarka związana była ściśle z przemysłem węglowym i hutniczym, obecnie - w związku z zamknięciem wielu kopalni i ograniczeniem zakresu działania hut stali, te filary przemysłu nie odgrywają już wiodącej roli w gospodarce miasta.

Główną atrakcją miasta jest Stadion Śląski - miejsce najważniejszych wydarzeń sportowych i artystycznych, oraz „ELKA” najdłuższa i jedyna w Europie nizinna kolejka linowa.

Przez Chorzów przebiega droga krajowa nr 79 Katowice–Bytom oraz autostrada A4 Kraków-Katowice-Wrocław, w niedalekiej okolicy znajduje się także lotnisko w Pyrzowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola