Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Chorzów
Belka
Środa, 15 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie zaprasza

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie zaprasza

Data dodania: 2018-08-10
Fragmenty rafy koralowej, kapelusz z Australii, muszle małży, wypchany niedźwiadek baribal, kurtka ze skóry węży dusicieli, kolce jeżozwierza, nalewki z wężem, skóra wilka – takie autentyczne egzotyczne pamiątki będzie można zobaczyć w śląskim Ogrodzie Zoologicznym ( promenada gen. Jerzego Ziętka 7 , 41-501 Chorzów ). więcej »
 
 

Informacja dla dziennikarzy

Data dodania: 2018-08-09
W związku z nieobecnością asp. Sebastiana Imiołczyka informujemy, że zastępstwo oficera prasowego pełni podinsp. Małgorzata Biernacka, pod nr telefonu : 32 771 52 61 lub 691 863 822 więcej »
 
 

Nowy alkomat w chorzowskiej...

Data dodania: 2018-08-09
Od wczoraj w Komisariacie Policji II w Chorzowie znajduje się ogólnodostępny alkomat. Sprzęt ufundowały władze miasta. Każdy, kto będzie miał wątpliwości, czy może usi&... więcej »
 
 

Chorzowscy policjanci na minispartakiadach

Data dodania: 2018-08-09
Za nami kolejne dwa spotkania w ramach "Tygodnia wakacyjno-teatralnej podróży po chorzowskich podwórzach". Policjanci z chorzowskiej komendy zaangażowali się w tegoroczną edycję przedsi... więcej »
 
 

Policyjne działania - Niechronieni uczestnicy ruchu...

Data dodania: 2018-08-09
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeń... więcej »
 
 

Widzisz akty wandalizmu - zareaguj !

Data dodania: 2018-08-08
Widzisz jak ktoś niszczy elewację budynku malując go sprayem, nie wahaj się powiadom Policję lub Straż Miejska. Pamiętaj ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo. Nie k... więcej »
 
 

Ostrzegamy! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!

Data dodania: 2018-08-08
Od początku wakacji na terenie całego kraju odnotowywane są przypadki hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy,... więcej »
 
 

Jak nie dać się oszukać w Internecie

Data dodania: 2018-08-08
Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częścio... więcej »
 
 

III etap Tour de pologne za nami

Data dodania: 2018-08-07
Kolejny raz w Chorzowie gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. To właśnie u nas wystartował III etap Tour de Pologne. Kilkudziesięciu policjantów oraz stra&#... więcej »
 
 

Chorzowscy policjanci na minispartakiadach

Data dodania: 2018-08-07
Trwa "Tydzień wakacyjno-teatralnej podróży po chorzowskich podwórzach". Policjanci z chorzowskiej komendy zaangażowali się w tegoroczną edycję przedsięwzięcia, wspólni... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 97
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Chorzów – najstarsze demograficznie miasto wojewódzwtwa śląskiego; miasto na prawach powiatu położone na Wyżynie Śląskiej na obszarze Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. W przeszłości jego gospodarka związana była ściśle z przemysłem węglowym i hutniczym, obecnie - w związku z zamknięciem wielu kopalni i ograniczeniem zakresu działania hut stali, te filary przemysłu nie odgrywają już wiodącej roli w gospodarce miasta.

Główną atrakcją miasta jest Stadion Śląski - miejsce najważniejszych wydarzeń sportowych i artystycznych, oraz „ELKA” najdłuższa i jedyna w Europie nizinna kolejka linowa.

Przez Chorzów przebiega droga krajowa nr 79 Katowice–Bytom oraz autostrada A4 Kraków-Katowice-Wrocław, w niedalekiej okolicy znajduje się także lotnisko w Pyrzowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola