Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Kolejna wspólna akcja "Bezpieczny...

Data dodania: 2018-10-17
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chorzowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, kolejny raz przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Ich celem je... więcej »
 
 

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Data dodania: 2018-10-17
8 października w całej Unii Europejskiej już po raz dwunasty obchodzony będzie Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Tego dnia szczególnie organy ścigania, w tym Policja, organizacje rz... więcej »
 
 

Przedszkolaki odwiedziły chorzowskich konnych

Data dodania: 2018-10-16
Chorzowski Zespół Konny odwiedziły dzieciaki z katowickiego Przedszkola nr 66 . W trakcie wizyty maluchy zwiedziły siedzibę policji konnej i zapoznały się z pracą stróżó... więcej »
 
 

Stop agresji drogowej

Data dodania: 2018-10-16
Wszyscy dobrze wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii na drodze. Prezentujemy przykłady, gdzie kierowcy łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadzili do... więcej »
 
 

Sprzedający "dopalacze" jak...

Data dodania: 2018-10-16
Osoby sprzedające "dopalacze" traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki - od sierpnia obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu śr... więcej »
 
 

Trwają działania "Truck &...

Data dodania: 2018-10-16
Dzisiaj od 6.00 do 22.00 chorzowscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka przygląda się szczególnie kierowcom autokarów i samochod&oacu... więcej »
 
 

Z ósmoklasistami o cyberzagrożeniach

Data dodania: 2018-10-15
Jak nie stać się ofiarą zagrożeń czyhających w Wirtualnym Świecie ? Jakie są konsekwencje naruszania prawa w sieci ? Na te i wiele innych pytań odpowiadał uczniom ze Szkoły Po... więcej »
 
 

NOŚ ODBLASKI - ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!

Data dodania: 2018-10-14
Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też... więcej »
 
 

Kolejne uderzenie w "pseudokibiców"

Data dodania: 2018-10-12
Osiem osób zatrzymanych, z czego pięć aresztowanych to kolejny efekt walki z przestępczością grup powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Wśród zatrzymanych są t... więcej »
 
 

Policjanci zabezpieczali rozgrywki Ligi Narodów na...

Data dodania: 2018-10-11
Śląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w Chorzowie i Katowicach w związku z odbywającym meczem polskiej reprezentacji w rozgrywkach Ligi Narodów. Sportowe wydarzenie odbyło się na Stadio... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 108
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Chorzów – najstarsze demograficznie miasto wojewódzwtwa śląskiego; miasto na prawach powiatu położone na Wyżynie Śląskiej na obszarze Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. W przeszłości jego gospodarka związana była ściśle z przemysłem węglowym i hutniczym, obecnie - w związku z zamknięciem wielu kopalni i ograniczeniem zakresu działania hut stali, te filary przemysłu nie odgrywają już wiodącej roli w gospodarce miasta.

Główną atrakcją miasta jest Stadion Śląski - miejsce najważniejszych wydarzeń sportowych i artystycznych, oraz „ELKA” najdłuższa i jedyna w Europie nizinna kolejka linowa.

Przez Chorzów przebiega droga krajowa nr 79 Katowice–Bytom oraz autostrada A4 Kraków-Katowice-Wrocław, w niedalekiej okolicy znajduje się także lotnisko w Pyrzowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola